Hakkında

1950 yılında Üsküdar’da (İstanbul) doğdum. 1974 yılında Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 1997 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nden graben tektoniğinin metalojenisi konulu çalışmam ile doktora derecesini aldım.

1974-1998 yılları arasında MTA Genel Müdürlüğü’nün Maden Etüt ve Arama Dairesi bünyesinde, Türkiye’nin değişik yörelerinde demir, değerli metaller ve baz metallerin aranması çalışmalarında; 1998-1999 yıllarında Eurogold ve 1999-2005 yılları arasında Normandy Madencilik’de Enformasyon ve Bilgi İşlem Müdürü olarak görev yaptım.

2005 yılında yeni kurulan Koza Altın İşletmeleri’ne geçtim ve 2005-2008 döneminde Gümüşhane-Mastra Altın Madeni ve 2009-2011 döneminde Eskişehir-Sivrihisar-Kaymaz Altın Madeni kurucu müdürü olarak görev yaptım. 2012-2016/01/22 döneminde, Şirket merkezinde Çevre ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak çalıştım.

23/01/2016 tarihinden itibaren emekliye ayrıldım.

Mesleğim gereği, Anadolu’nun değişik köşelerinde 42 yıl çalıştım ve güzel yurdumuzu yakından görmek ve tanımak şansını buldum. Bu sırada, tarihimize ve arkeolojik sit alanlarına merak duyarak genel kültürümü geliştirmeye çalıştım.

Ben bir tarih, edebiyat, arkeoloji ya da ne diyeyim sanat tarihi uzmanı değilim. Aydın sorumluluğumun bana yüklediği çevremi de bilgilendirme görevi anlayışıyla bugüne kadar edindiğim ve depoladığım bilgiyi siz dostlarımın da kullanımına ve yararına sunmak amacıyla blog yazmaya başladım. Bu blog sayfalarında, Ankara’yı ve tarihini sizlere de tanıtmak amacını güdüyorum. Hepinize keyifli okumalar dilerim.

Hakkında” için bir yorum

  1. merhabalar,
    yazdığınız tüm yazıları büyük bir heycanla ve ilgiyle okuyorum yeni nesillere bu bilgilerin aktarılmasında vesile olmanızdan ötürü teşşekür ederim bizim de Anadolu leylekleri doğa grubu olarak öğretmenlerin çoğunlukta olduğu bir doğa grubuyuz bu sıralar ramazan münesabetiyle bir ankara şehir turumuz olucak eğer durmunuz uygunsa bize eşlik etmenizden onur duyarız. sizin bildiklerinizi öğretmenlerimiz aracılığıyla yeni kuşaklar aktarmak isteriz.
    iletişim Selim Börekçi vistaselim@hotmail.com mail olarak dönüş yaparsanız sevinrim.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s